O G Ł O S Z E N I A – I Niedziela Adwentu – 1. XII. 2019 r.

  1. Dziś początek Adwentu i nowego roku kościelnego. Adwent, to czas radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
  2. Dzisiaj na sumie będą poświęcone opłatki. Naszych Radnych proszę o dostarczenie poświęconych opłatków Parafianom.
  3. Dziś także I niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.00 i zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Różańcowych.
  4. Szkolne Koło Caritas zbiera ofiary do puszek na „Szlachetną paczkę”. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.
  5. W środy i soboty Adwentu będą sprawowane Msze św. Roratnie, czyli wotywne o NMP, o godz. 17.00. Maryja jest dla nas szczególną orędowniczką i wzorem oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Dzieci zapraszam na Roraty z lampionami.
  6. W tym tygodniu przypada:

– I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii i o nowe powołania.

– I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 8.30; od 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź.

7. W niedzielę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają z rąk swoich rodziców poświęcone medaliki.

8. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

9. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę 130 zł od sprzątających. Proszę o tę posługę w następną sobotę.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie – 2753 zł.

11. Ofiara na przebudowę naszego kościoła: Marcin Bobczuk z Zamościa – 100 zł. Bóg zapłać.

12. W przedsionku można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim. Zachęcam do lektury.

13. Są do nabycia Wigilijne Świece w ramach akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcam do wsparcia tego dzieła. Można też tę świecę zapalić w Wigilię na grobach swoich bliskich w ten sposób nawiązać z nimi łączność przy stole wigilijnym po przez modlitwę i zapaloną świece.

14. Intencje mszalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *