O G Ł O S Z E N I A – II Niedziela Adwentu – 5. XII. 2021 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Zechciejmy wspomóc modlitwą i ofiarą naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Z tej racji zbieramy ofiary do puszki. Bóg zapłać.
 2. Dziś także I niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.00 i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W środę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszy św. o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają z rąk swoich rodziców poświęcone medaliki. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. W tym dniu „Godzina Łaski” od 12.00 do 13.00. Matka Boża objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia powiedziała: Życzę sobie aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia.
 4. Zachęcam do udziału we Mszy św. Roratniej – w środę i w sobotę o godz. 17.00.
 5. Za tydzień, druga niedziela miesiąca tradycyjnie ofiary tacowe są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z przebudową naszego kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę, rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 7. Ofiary na rozbudowę naszego kościoła: rejon p. radnych Żołyniak – Cholewiński – Jarosławiec przy drodze Krajowej – 2220 zł, rejon p. radnego Turczyna – Stara Wieś – 690 zł, rejon p. radnego Greli – Jarosławiec Górny – 790 zł, rejon p. radnego Juś – Jarosławiec za torem – 1360 zł, bezimiennie – 100 zł, 150 zł, wpłata na konto bezimienna – 1000 zł, Bóg zapłać za te ofiary.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę od sprzątających 90 zł. Proszę o tę posługę w następną sobotę kolejka przechodzi na Jarosławiec Osiedle.
 9. Są do nabycia Wigilijne Świece w ramach akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcam do wsparcia tego dzieła. Można tę świecę zapalić w Wigilię na grobach swoich bliskich w ten sposób nawiązać z nimi łączność przy stole wigilijnym po przez modlitwę i zapaloną świece. Jest jeszcze kilka sztuk kalendarzy.
 10. Pod chórem można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim. Niestety ze względu na znaczący wzrost cen papieru i ogólnych kosztów druku i kolportażu wzrosła cena egzemplarza do 8 zł. Zachęcam do lektury.
 11. W minionym tygodniu wywieźliśmy śmieci z cmentarza. Od nowego roku w chodzą w życie nowe przepisy dlatego musimy już teraz do tego podejść odpowiedzialnie aby tysiące złotych nie wyrzucać na śmieci. Najlepszym sposobem byłoby zabieranie ze sobą tego co przyniosło się na cmentarz i tak w domach płacimy za śmieci. Śmieci na cmentarzu należy segregować i proszę do tego podchodzić odpowiedzialnie, są przygotowane bigbaki. Proszę wrzucać szkło ze zniczy bez plastiku i wkładów oddzielnie, plastik oddzielnie i elementy organiczne oddzielnie.
 12. Społeczność szkolna dziękuje za wsparcie akcji mikołajkowej dla Domu Dziecka w Manie na Podlasiu. Zebrana kwota 720 zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego.
 13. Intencje mszalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *