O G Ł O S Z E N I A – III Niedziela Adwentu – 12. XII. 2021 r.

 1. Dziś, w trzecią niedzielę Adwentu, obchodzimy Niedzielę Radości – „Gaudete”, bo Pan jest blisko. Ponadto rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca tradycyjnie ofiary składane na tace są przeznaczone na potrzeby przebudowy naszego kościoła. Bóg zapłać za te ofiary.
 3. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w piątek 17 i zakończymy w niedzielę 19 grudnia, poprowadzi je Ojciec Kazimierz Mikulski ze zgromadzenia Redemptorystów. Bardzo proszę wszystkich o modlitwę w intencji naszych rekolekcji, oraz zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchownych jak nie w kościele to słuchając przez internet. Spowiedź będzie w sobotę na 30 min przed mszą św., z wyjątkiem mszy św. porannej będzie po nauce rekolekcyjnej. Plan rekolekcji:

17 XII – PIĄTEK – 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00 – msze św. z nauką dla wszystkich

18 XII – SOBOTA – 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00 – msze św. z nauką dla wszystkich

19 XII – NIEDZIELA – 8.00, 10.00 i 12.00 – msze św. z nauką dla wszystkich

W niedzielę ofiary składane na tace będą wyrazem naszej wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście za przeprowadzone rekolekcje.

4. Zachęcam do udziału we mszy św. Roratniej – w środę o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 18.00.

5. Są do nabycia Wigilijne Świece w ramach akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcam do wsparcia tego dzieła. Można tę świecę zapalić w Wigilię na grobach swoich bliskich w ten sposób nawiązać z nimi łączność przy stole wigilijnym przez modlitwę i zapaloną świece.

6. Można zgłaszać chorych do odwiedzenia przed świętami z wyjątkiem osób które korzystają w pierwsze piątki miesiąca. Odwiedziny w piątek od godz. 13.30.

7. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę od sprzątających 100 zł. Proszę o tę posługę w następną sobotę (po mszy św. wieczorowej – po godz.19.00).

8. Dziękuję za ofiary na rozbudowę naszego kościoła (IV rata + opłatki):

 • Łabuńki Drugie – rejon radnego p. Tymosza – 710 zł,
 • Jarosławiec Osiedle Bloki – rejon radnego p. Janiszek – 1936 zł,
 • Jarosławiec kolonia za torem – rejon radnego p. Ziarkiewicz – 1340zł,
 • Stabrów Górny – rejon radnego p. Maksymowicza – 880 zł
 • Łabuńki Drugie – rejon radnego p. Góry – 1260 zł,
 • Jarosławiec Osiedle lewa strona – rejon radnego p. Kasprzyka – 1950 zł
 • Jarosławiec Reforma – rejon radnego p. Masłosz – 700 zł
 • Mocówka, Łabuńki Drugie – rejon radnego p. Krzyżanowskiego – 1060 zł,
 • wpłaty na konto – Dorota Lisowska – 100 zł, Marek Cieślak – 50 zł.

9. Pod chórem można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim. Zachęcam do lektury.

10.W czwartek, 16 grudnia do godz. 10.00 jest organizowana zbiórka elektrośmieci. Dochód jest przeznaczony na wsparcie Polskich Misjonarzy. Proszę aby po odbiorze po godz. 10.00 niczego już nie zostawiać. Rzeczy można składać na parkingu przed garażami.

11.Planowane jest powołanie do życia regionalnej grupy Wojowników Maryi w Zamościu. Wojownicy Maryi to ogólnopolska wspólnota mężczyzn oddanych Niepokalanej, której założycielem oraz opiekunem duchowym jest ks. Dominik Chmielewski. W związku z planem utworzenia grupy regionalnej Wojowników Maryi w Zamościu ks. Mirosław Żur wraz z grupą mężczyzn serdecznie zapraszają wszystkich mężczyzn w wieku od 18 – 50 roku życia na trzecie spotkanie, które odbędzie się w sobotę 18 grudnia listopada br. o godz. 16.15 w kościele Świętej Katarzyny w Zamościu. Szczegóły na plakacie.

12. Intencje

13. W minionym tygodniu przeszedł do wieczności Dariusz Mazurek, pogrzeb prawdopodobnie w środę, jeszcze jest w trakcie ustalania. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek…

14. W przyszłą niedzielę Szkolne Koło Caritas organizuje kiermasz ozdób Bożonarodzeniowy dla potrzebującej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *