O G Ł O S Z E N I A – III Niedziela Wielkiego Postu – 15. III. 2020 r.

 1. Dzisiaj jest III niedziela Wielkiego Postu.
 2. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa.
 3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.15 i o godz. 16.30, a w niedzielę po sumie na Gorzkie Żale.
 4. Za tydzień Niedziela Laetare, Niedziela Radości. Ofiary składane do puszki są przeznaczone na Katolickie Radio Zamość.
 5. Serdecznie dziękuję za prace rozbiórkową boazerii i podłóg wykonaną na starej plebanii panom: przez trzy dni: Palikot Władysław, dwa dni: Socha Krzysztof, Łygas Zbigniew, Wojda Józef, Choma Marian, Palikot Mateusz, jeden dzień: Maksymowicz Henryk, Modrzewski Józef, Kwiatkowski Edward, Baraniak Zdzisław. Bóg zapłać.
 6. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę 100 zł. od sprzątających. Proszę o tę posługę w następną sobotę.
 7. W związku z panującą sytuacją zawieszamy zbiórką pierwszej raty, możną ją wpłacać na konto parafialne. Proszę tylko w tytule wpisać radnego który zbiera na danym terenie. Numer konta znajduje się na stronie parafialnej.
 8. Od jutra przez cały tydzień od godz. 8.00 będzie otwarty kościół, aby można było przyjść na prywatną modlitwę, o godz. 15.00 do mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego o uchronienie przed epidemią oraz w intencji osób chorych, tych, którzy nimi się opiekują, służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 9. W przedsionku jest nowy numer Niedzieli z dodatkiem zamojskim. Zachęcam do lektury.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Feliksa Szykuła, msza św. dziś o godz. 14.00. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek…
 11. Intencje mszalne.
 12. Najnowsze zalecenia biskupa diecezjalnego w związku z zagrożeniem epidemicznym. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek:
  https://diecezja.zamojskolubaczowska.pl/wiadomosci/2568-najnowsze-zalecenia-biskupa-w-zwiazku-z-zagrozeniem-epidemicznym
 13. KOMUNIKAT RADY STAŁEJ KEP I DYSPENSA BISKUPA DIECEZJALNEGO:
  https://diecezja.zamojskolubaczowska.pl/wiadomosci/2564-komunikat-rady-stalej-kep-i-dyspensa-biskupa-diecezjalnego
 14. TRANSMISJE MSZY ŚW. – GDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ I SŁUCHAĆ?:
  https://diecezja.zamojskolubaczowska.pl/wiadomosci/2567-transmisje-mszy-sw-gdzie-mozna-ogladac-i-sluchac
 15. Jezu Ty się tym zajmij
  https://www.youtube.com/watch?v=HZRHuEt7VSQ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *