O G Ł O S Z E N I A – III Niedziela Wielkiego Postu – 7. III. 2021 r.

 1. Dzisiaj jest III niedziela Wielkiego Postu i pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po gorzkich żalach.
 2. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątek 19 marca a zakończą się w niedzielę 21 marca. Bardzo proszę, aby z sakramentu pokuty i pojednania nie odkładać na sam koniec tylko w miarę możliwości korzystać w dni powszednie czy w czasie drogi krzyżowej. W czasie rekolekcji podobnie jak w adwencie nie będzie wielu spowiedników dlatego proszę o spowiedź wcześniej. Starajmy się też uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych, aby wsłuchując się w nauki rekolekcyjne lepiej przygotować się i przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego w gronie rodzinnym.
 3. Jutro Dzień Kobiet, wszystkim paniom i dziewczętom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask od Boga i niech sama Najświętsza Maryja Panna będzie dla was wzorem ku świętości.
 4. W sobotę, 13 marca, przypada 8 r. wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 5. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.15 i o godz. 16.30, a w niedzielę po sumie na Gorzkie Żale.
 6. Za tydzień Niedziela Laetare – Niedziela Radości. Jest to druga niedziela miesiąca tradycyjnie ofiary składane na tace są przeznaczone na pokrycie kosztów przebudowy naszego kościoła.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę 100 zł. od sprzątających. Proszę o tę posługę w następną sobotę.
 8. Serdecznie dziękuję za ofiary na pokrycie kosztów przebudowy naszego kościoła:
 9. Izabela Kozioł – 100 zł, Jan Kania – 1000 zł, bezimiennie 100 zł, bezimiennie z Warszawy – 500 zł.
 10. W przedsionku jest nowy numer Niedzieli z dodatkiem zamojskim. Zachęcam do lektury.
 11. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jarosławcu zaprasza do zapisu dzieci do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. Rekrutacja trwa do 26 marca – oddziały przedszkolne i do 8 kwietnia klasy pierwsze. Druki do pobrania na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 12. Intencje mszalne.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Mirosława Iwaniec. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *