O G Ł O S Z E N I A – IV Niedziela Adwentu – 19. XII. 2021 r.

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu kończąca nasze Rekolekcje przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają ozdoby na rzecz potrzebującej rodziny.
 2. We wtorek po mszy św. zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych do dekoracji kościoła na święta.
 3. W piątek wieczorem gromadzimy się przy wigilijnym stole odmawiamy modlitwę, czytamy Ewangelię o Narodzeniu Jezusa, łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy. Zachowajmy zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych oraz trzeźwość. O północy msza św. Pasterska. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczona są na Fundusz Obrony Życia.
 4. W sobotę, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego msze św. w porządku niedzielnym.
 5. W niedzielę, 26 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.
 6. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę od sprzątających 100 zł. Proszę o tę posługę w czwartek po mszy św.
 7. Ofiary złożone na rozbudowę naszej świątyni (IV kwartał + opłatki): taca z ostatniej niedzieli na ten cel – 2758 zł, Jarosławiec Reforma – rejon radnego p. Dardy – 540 zł, Jarosławiec Górny – rejon radnego p. Kość – 1390zł, Jarosławiec Górny – rejon radnego p. Ryszczuk – 1190 zł, Łabuńki II – rejon radnego p. Kołodziejczuka – 1065 zł, Stabrów Dębinka, Jarosławiec – rejon radnego p. Kuropatwy – 1570 zł, Stabrów Reforma – rejon radnej p. Kwapisz – 470 zł, Stabrów Górny – rejon radnego p. Pasiecznego – 810 zł, Jarosławiec Osiedle – rejon radnego p. Galanta – 3925 zł, ofiara bezimienna – 200 zł, 300 zł, wpłaty na konto: Dariusz Górski – 100 zł, bezimiennie – 20 zł, 200 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
 8. W przedsionku do nabycia jest Tygodnik Niedziela, oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się”.
 9. Serdecznie dziękuję Ojcu Kazimierzowi za przeprowadzenie tych rekolekcji i bezpośrednie przygotowanie nas do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać. Także serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w organizacji rekolekcji za modlitwę w ich intencji, waszą obecność na rekolekcjach, paniom z kuchni za przygotowanie posiłków dla księży, za przyniesioną wędlinę, pyszne ciasta, owoce i warzywa. Szczególnie dziękuję cichym pomocnikom którym z imienia i nazwiska nie mogę podziękować. Bóg zapłać wszystkim za wszelki wkład i poświęcony czas.
 10. Ze względu na panującą sytuację jak zrobimy z wizytą duszpasterską? Rozkład wizyty duszpasterskiej, lub wspólnej modlitwy w kościele podam w sobotę 26 grudnia w Szczepana, będzie też znajdował się na stronie parafialnej.
 11. Przypominam o segregacji śmieci na cmentarzu, proszę o zastosowanie się do tego aby sam plastik wrzucać do plastiku a szkło do szkła, śmieci organiczne proszę składać między kontenerami. Proszę też śmieci nie wrzucać do kontenerów tylko segregując do postawionych worków. Najlepszym rozwiązaniem aby nie wyrzucać pieniędzy na śmieci jest zabieranie ich ze sobą. Serdecznie dziękuję za zrozumienie.

12. Intencje mszalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *