O G Ł O S Z E N I A – IV Niedziela Adwentu – 22. XII. 2019 r.

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają ozdoby Bożonarodzeniowe, dochód jest przeznaczony na adopcję serca dla dziewczynki z Aleppo. Ofiary składane do puszki są przeznaczone dla dziewczynki z naszej szkoły.
 2. We wtorek wieczorem gromadzimy się przy wigilijnym stole odmawiamy modlitwę, czytamy Ewangelię o Narodzeniu Jezusa, łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy. Zachowajmy zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych oraz trzeźwość. O północy msza św. Pasterska. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczona są na Fundusz Obrony Życia.
 3. W środę, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego msze św. w porządku niedzielnym.
 4. W czwartek, 26 grudnia – święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte z poświęceniem owsa także w porządku niedzielnym.
 5. W piątek 27 grudnia wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. z poświeceniem wina o godz. 8.00 i 17.00 można też przynieść swoje wino do poświęcenia.
 6. Za tydzień, w niedzielę, Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni, ofiarę od sprzątających 80 zł. Proszę o tę posługę w poniedziałek.
 8. Ofiary złożone na rozbudowę naszej świątyni (IV kwartał + opłatki): ofiara z Jarosławca Osiedle – Alicja Słupska – 50 zł, Stabrów Górny – rejon radnego p. Pasiecznego – 720 zł, Łabuńki II – rejon radnego p. Góry – 1060 zł, Stabrów Dębinka, Jarosławiec – rejon radnego p. Karwat – 1370 zł, Jarosławiec Górny – rejon radnego p. Ryszczuka – 1030 zł, Stabrów Reforma – rejon pani. Kwapisz – 475 zł, Stara Wieś – rejon radnego p. Turczyna – 530 zł, Jarosławiec przy szosie krzyżówka – zebrał ofiary radny p. Turczyn – 1870 zł, Jarosławiec przy drodze krajowej – rejon radnego p. Kani – 2690 zł, Jarosławiec Reforma – rejon radnego p. Masłosza – 560 zł, Jarosławiec Reforma – rejon radnego p. Dardy – 550 zł, Bóg zapłać za te ofiary i trud zbierania.
 9. W przedsionku do nabycia jest Tygodnik Niedziela z płytą kolęd Golc Uorkiestra i śpiewnikiem. Cena 10 zł, oraz miesięcznik „Arka” i dwumiesięcznik „Miłujcie się”.
 10. Dziękuję serdecznie ofiarodawcy za choinki do kościoła, dziękuję za ich przywiezienie. Dziękuję rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za wystrój naszego kościoła. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w organizacji rekolekcji, za modlitwę w ich intencji, waszą obecność na rekolekcjach, paniom z kuchni za przygotowanie posiłków dla księży, za różne wiktuały przyniesione na plebanię. Szczególnie dziękuję cichym pomocnikom i ofiarodawcom którym z imienia i nazwiska nie mogę podziękować, dziękuję za odcięcie niepotrzebnych elementów konstrukcji stalowej przy kościele. Bóg zapłać za wasz wszelki wkład i poświęcony czas. Dziękuję bezimiennie za ofiarę 200 zł na dekorację kościoła.
 11. Od soboty rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Szczegółowy plan podam w czwartek w drugi dzień świąt w św. Szczepana. Także rozkład kolędy będzie znajdował się na stronie parafialnej.
 12. Intencje mszalne.
 13. Dekret Biskupa w sprawie wyborów do Rad Duszpastersko-Ekonomicznych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W związku z kończącą się pięcioletnią kadencją działalności Rad Duszpastersko-Ekonomicznych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, niniejszym zarządzam wybory do tychże Rad. Dziękując wiernym, którzy przez przynależność do Rad Duszpastersko-Ekonomicznych dotychczasowej kadencji, podejmowali współodpowiedzialność za kształt codziennego funkcjonowania wspólnot parafialnych oraz licząc na ich doświadczenie, jak też na zaangażowanie i dobrą współpracę nowych osób, z serca błogosławię na czas dokonywania wyborów i owocną służbę Kościołowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *