O G Ł O S Z E N I A – IV Niedziela Wielkiego Postu – 22. III. 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare” – czyli radości, z racji zbliżającego się czasu odkupienia. Ofiary składane do puszki są przeznaczone na Katolickie Radio Zamość.
 2. Od poniedziałku przez cały tydzień od godz. 8.00 będzie otwarty kościół, aby można było przyjść na prywatną modlitwę. O godz. 15.00 do mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji szybkiego wygaśnięcia pandemii, osób chorych, tych, którzy nimi się opiekują, służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Msze św. wieczorowe będą sprawowane o już godz. 18.00.
 3. W środę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia, Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam was do duchowej adopcji to tylko jeden dziesiątek różańca dziennie i krótka modlitwa. W przedsionku są do zabrania i poczytania materiały na ten temat.
 4. Rekolekcje wielkopostne zostały odwołane, osoby które zamówiły msze św w czasie rekolekcji przed południem proszę o kontakt w celu zmiany terminu. Każdego dnia w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu będzie możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania.
 5. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski obecnego czasu z cierpiącym Jezusem. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.15 i o godz. 17.30, a w niedzielę po sumie na Gorzkie Żale.
 6. Za tydzień, V niedziela Wielkiego Postu, zwana dawniej I Niedzielą Męki Pańskiej lub też Niedzielą Czarną – zostaną zasłonięte krzyże.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni. Proszę o tę posługę w przyszłą sobotę.
 8. Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu:
 9. bezimiennie – 50 zł,
 10. Bóg zapłać za ofiary na rozbudowę naszego kościoła: rejon p. radnego Mirosława Zygmunta Łabuńki II – 280 zł, Mocówka 330 zł + 60zł wpłata na konto, bezimiennie – 60 zł, p. Małgorzata Garbula – 50 zł,
 11. Dziękuję serdecznie p. Waldemarowi Ziarkiewicz za pomoc w rozbiórce poddasza na starej plebanii, rodzinie Palikotów za uprzątnięcie drewna i bezimiennie za powcinanie rur z centralnego ogrzewania.
 12. W przedsionku jest nowy numer Niedzieli z dodatkiem zamojskim – Zachęcam do lektury.
 13. Intencje mszalne.
 14. NAJNOWSZE ZALECENIA BISKUPA DIECEZJALNEGO W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM
  https://diecezja.zamojskolubaczowska.pl/wiadomosci/2579-najnowsze-zalecenia-biskupa-diecezjalnego-w-zwiazku-z-zagrozeniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *