O G Ł O S Z E N I A – Niedziela Palmowa – 5. IV. 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Po sumie Gorzkie żale cz. III. Ta niedziela wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Niech te święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą czynnym udziałem w bogatej liturgii Misterium Paschalnego. Postarajmy się znaleźć czas by w domach przez telewizję uczestniczyć w tych wydarzeniach Paschalnych. Dzisiejszy dzień jest Światowym Dniem Młodzieży.

Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty włącznie nie wolno sprawować Mszy św. pogrzebowych, ani też wprowadzać pogrzebu do kościoła.

2. WIELKI CZWARTEK – o godz. 18.00 w naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej (dziękczynienie za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa ustanowione podczas Ostatniej Wieczerzy). Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza adoracji – Ciemnicy następnie Gorzkie Żale – część I.

3. WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Jest to jedyny dzień w roku kiedy nie odprawia się Mszy św. Od godz. 8.00 Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Proszę o pozostanie w domach i przestrzeganie nakazów władz państwowych!!! O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Po nabożeństwie – Gorzkie Żale – część II.

4. WIELKA SOBOTAW kościele nie ma poświęcenia pokarmów. Dokonuje się go w domu podczas śniadania wielkanocnego.

Formuła modlitwy:

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

Z Ewangelii według św. Mateusza:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.”

Po odczytywaniu tekstu przewodniczący mówi:

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy, mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Chlebie żywy który zstąpiłeś z nieba i w Komunii św. dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów.

Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.

Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

O 18.30 – Gorzkie Żale – część III.

O godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej bez poświęcenia ognia.

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA– O godz. 5.50 rozlegnie się głos dzwonu oznajmiający światu radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. Nie ma procesji rezurekcyjnej, msza św. o godz. 6.00, oraz o godz. 10.00 i 12.00.

6. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY– Mszę św. o 8.00, 10.00 i 12.00.

7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:

 • bezimiennie – 50 zł,
 • bezimiennie – 20 zł,
 • Róża Różańcowa św. Klary – 200 zł,
 • Róża Różańcowa św. Rity – 200 zł,
 • Róża różańcowa męska św. Jana Pawła II – 200 zł,
 • Koło Gospodyń Wiejskich z Jarosławca Centrum – 200 zł,
 • Ofiara na tacę bezimiennie – 100 zł.

8. Ofiary na rozbudowę kościoła:

 • Teresa Gontarz – 100 zł,
 • bezimiennie – 60 zł,
 • bezimiennie – 60 zł,
 • Ewa i Stanisław Flis – 240 zł (za cały rok).

9. W przedsionku są nowe numery Niedzieli z dodatkiem zamojskim.

10. Bóg zapłać za prace przy starej plebanii panu Henrykowi Maksymowiczowi i Władysławowi Palikot, oraz panu Władysławowi za wyrównanie kretowisk na cmentarzu.

11. Intencje mszalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *