O G Ł O S Z E N I A – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – 04. IV. 2021 r.

  1. Przeżywamy drugi dzień paschalnej radości, która rozpoczyna – oktawę Wielkanocy jako przedłużenie świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Za tydzień, Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do kontynuowania Nowenny do Bożego Miłosierdzia, która będzie dziś po mszy św. o godz. 12.00, oraz do praktykowania codziennej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W następną niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Caritas.
  4. Nowenna w ciągu tygodnia przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.
  5. W przyszłą niedzielę po sumie nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu liturgii i naszego kościoła na Triduum Paschalne. Bardzo serdecznie dziękuję za pracę i włożony swój czas przy wykonaniu dekoracji świątecznej Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuje ministrantom starszym i młodszym za posługę przy ołtarzu. Dziękuję wszystkim za włączenie się w obsługę liturgii przez te dni, podjęcie adoracji – Kołom Żywego Różańca i ich zelatorom, Czcicielom adoracji nocnej Najśw., Serca Jezusa, Akcji Katolickiej i wszystkim, którzy podejmowali adoracje. Pani Katechetce Elżbiecie Rząd i dzieciom, naszemu organiście Michałowi, panu kościelnemu Tomaszowi. Bóg zapłać. Wszystkim za wszelką pomoc za wspólną modlitwę z serca dziękuję. Niech nikt z was nie czuje się pominięty. Dziękuję też za posprzątanie kościoła w środę i ofiarę – 100 zł, oraz w sobotę i ofiarę 50. zł. Proszę o tę posługę w przyszłą sobotę.
  7. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dzięki waszemu wsparciu mamy taki piękny Grób i ciemnicę. Bóg zapłać.
  8. Ofiara na rozbudowę kościoła: – bezimiennie – 100 zł, 500 zł, – wpłata na konto – bezimiennie – 100 zł, – Jarosławiec przy szosie i Stabrów Dębinka – rejon radnego p. Kuropatwy – 1920 zł. Bóg zapłać.
  9. Intencje mszalne…
  10. Życzę raz jeszcze radosnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkim towarzyszy wam Boże błogosławieństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *