O G Ł O S Z E N I A – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21. XI. 2021 r.

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzisiejsze ofiary składane na tace są przeznaczone na potrzeby WSD naszej diecezji, zaś ofiary składane do puszek na rzecz migrantów.
  2. W sobotę, 27 listopada, przypada czas andrzejkowych zabaw. Bardzo proszę o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem. Proszę również o zakończenie zabaw do północy.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas który ma nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Na mszy św. o godz. 12.00 dokonam poświęcenia opłatków na Stół Wigilijny.
  4. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni, oraz ofiarę 80 zł. Proszę o tę posługę w przyszłą sobotę.
  5. Są do nabycia Wigilijne Świece w ramach akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcam do wsparcia tego dzieła. Można też tę świecę zapalić w Wigilię na grobach swoich bliskich w ten sposób nawiązać z nimi łączność przy stole wigilijnym po przez modlitwę i zapaloną świece.
  6. Ofiary na pokrycie kosztów przebudowy naszego kościoła: – taca z ostatniej niedzieli na ten cel 3540 zł, wpłata na konto 20 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
  7. Pod chórem można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim. Zachęcam do lektury.
  8. Nasza szkoła organizuje akcję mikołajkową z której dochód zostanie przeznaczony na zakup potrzebnych rzeczy dla dzieci z Domu Dziecka w miejscowości Manie na Podlasiu. W związku z tym w przyszła niedzielę wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą zbierali ofiary na ten cel.
  9. Intencje mszalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *