O G Ł O S Z E N I A – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30. V. 2021

1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej. Na mszy św. o godz. 10.00 dzieci klasy IV będą przeżywać Rocznicę przystąpienia do I Komunii św.

2. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc czerwiec, zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po mszy św. wieczorowej, a w niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.

3. W czwartek, 3 czerwca, obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała, msze św. o godz. 8.00 i a po mszy św. o godz.10.00 procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. Zachęcam do aktywnego włączenia się w organizację procesji. Trasa wygląda następująco: Starą Wieś – pierwszy ołtarz u państwa Turczynów, Osiedle Bloki – drugi ołtarz przy figurze bloku nr 406, Nowe Osiedle – przy krzyżu, wyjście na Drogę Krajową – czwarty ołtarz u państwa Szajnogów i powrót do kościoła. O przygotowanie ołtarzy proszę rodziny mieszkające w pobliżu. Proszę o przyniesienie białego obrusu, kwiatów i jeśli to możliwe brzózek. Na procesję w Boże Ciało zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów – w poniedziałek 31 maja po Mszy św. wieczorowej. Zapraszam strażaków do niesienia chorągwi, kobiety do feretronów, ministrantów do służby ołtarza.

4.W tym tygodniu przypada:

– pierwszy czwartek miesiąca, pamiętajmy o modlitwie za powołanych i o nowe powołania.

– pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 8.30, wystawienie NS od godz. 17.00 i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

– I sobota miesiąca – po mszy św. o godz. 18.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

– I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Ż Różańca po mszy św. o godz. 12.00.

5. Uroczysta msza św. odpustowa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w naszej parafii 13 czerwca – w niedzielę o godz. 12.00. Natomiast w piątek, 11 czerwca, o godz. 17.30 zapraszam do modlitwy za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym, msza święta na cmentarzu o godz. 18.00.

6. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni rodzicom dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii św. Proszę o posprzątanie z kolejki w środę i następnie w sobotę.

7. Serdecznie dziękuję pani Wandzie Wolanin za kwiaty w donicach przed kościołem przy krzyżu i przy plebanii.

8. Ofiary z ostatniej niedzieli na potrzeby przebudowy naszego kościoła – 3958,20 zł. Ofiara od rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii świętej – 1500 zł, Studio Video – Kadr – 150 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

9. Moi Drodzy, rozpoczął się kolejny kwartał. Stąd bardzo proszę, o pomoc finansową w realizacji naszego dzieła przebudowy kościoła. Jak widzimy są prowadzone prace docieplenia kościoła. Będziemy sukcesywnie kontynuować poszczególne prace. Dziękuję Wam serdecznie za modlitwy, za składane ofiary za wszelką pomoc z waszej strony, proszę przyjmijcie godnie naszych Radnych parafialnych.

10. Zapowiedzi przedślubne:

Maciej Michel, kawaler z par. w Miączynie i Agata Psiuk, panna z par. tut. – zapowiedź II,

Wojciech Piłat, cywilnie związany z par. tut. i Magda Płat zd. Ząbek, związana cywilnie z par. tut. – zapowiedź II.

Adrian Paweł Ozga, kawaler z par. w Oleszycach i Beata Maria Rząd, panna z par. tut. – zapowiedź I

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej w przedsionku znajduje się – Tygodnik Niedziela.

12. Intencje mszalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *