O G Ł O S Z E N I A – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7. VI. 2020

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W czwartek, 11 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana świętem Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.00 – wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy, na trasie: z kościoła drogą w stronę Łabuniek, (1 ołtarz przy posesji p. Główków), następnie przez Jarosławiec za torem (2 i 3 ołtarz przy figurach) i skręcamy do Drogi Krajowej (4 ołtarz przy posesji Pp. Kaniów) i powrót DK do kościoła. O przygotowanie ołtarzy proszę rodziny mieszkające w pobliżu. Proszę o przyniesienie białego obrusu, kwiatów i jeśli to możliwe brzózek.
 3. Proszę też by grupy znajdujące się przy parafii (kółka różańcowe, Akcja Katolicka, ministranci, czciciele nocnej adoracji) przygotowały ołtarze na zakończenie Oktawy, przed kościołem. Na procesję w Boże Ciało i Oktawę zapraszam dzieci do sypania kwiatów. Zapraszam strażaków do niesienia chorągwi, kobiety do feretronów, ministrantów do służby ołtarza.
 4. W piątek, 12 czerwca, wspomnienie bł. ks. Zygmunta Pisarskiego i bł. Stanisława Starowiejskiego, męczenników czasów II wojny światowej związanych z naszą diecezją.
 5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci Komunii Rocznicowej
 6. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w ciągu tygodnia po mszy św. wieczorowej, a w niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.
 7. Uroczysta msza św. odpustowa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w naszej parafii 21 czerwca – w niedzielę o godz. 12.00. Natomiast w piątek, 19 czerwca, zapraszam do modlitwy za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej podczas Mszy św. o godz. 18.00 na cmentarzu.
 8. Bóg zapłać za kwiaty i posprzątanie naszej świątyni i ofiarę 200 zł. Proszę o tę posługę w środę, następnie w sobotę.
 9. Ofiary na rozbudowę naszego Kościoła: bezimiennie – 200 zł, Dorota Lisowska – 60 zł, oraz 200 zł znalezione. Bóg zapłać. Serdecznie dziękuję panom za pracę przy kościele: Kwiatkowski Edward, Juś Lucjan, Baraniak Zdzisław, Pasieczny Stanisław, Grela Eugeniusz, Ponahajba Stanisław, Pieczykolan Krzysztof, szczególne podziękowania panom: Zbigniewowi Łazorczykowi za wykopy i załadunek gruzu koparko-ładowarką, wywożenie własnym samochodem, a panu Piotras Tomaszowi i Władysławowi Palikot za wywóz ziemi i gruzu.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Greszta kawaler z par. św. Brata Alberta w Zamościu i Jagoda Maria Habza panna z par. tut. – zapowiedź II, Jarosław Sowa kawaler z par. tut. i Klaudia Kostrubiec panna z par. Łabunie – zapowiedź II, Bartosz Ryszczuk, kawaler z par. tut i Patrycja Paulina Bargieł panna z par. Żdanów – zapowiedź I .
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej w przedsionku znajduje się – Tygodnik Niedziela.
 12. Intencje mszalne.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Franciszek Piłat z Jarosławca polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *