O G Ł O S Z E N I A – V Niedziela Wielkanocy – 2. V. 2021 r.

1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca, po mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dzisiejsze ofiary składane na tace są przeznaczone na potrzeby WSD naszej Diecezji. Bóg zapłać za te ofiary.

3. Jutro w poniedziałek, 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

4. W tym tygodniu wypada:

– I czwartek miesiąca – po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania i za powołanych do służby w Kościele.

– I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 8.30, a od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty i pojednania. W tym dniu nabożeństwo majowe przed mszą św.

5. W sobotę, 8 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6. Za tydzień druga niedziela miesiąca tradycyjnie ofiary tacowe są przeznaczone na pokrycie kosztów przebudowy naszego kościoła.

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

8. Przeżywamy miesiąc maj przez pośrednictwo Matki Bożej śpiewem Litanii Loretańskiej – nabożeństwa majowe o godz. 18.20, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Zachęcam do śpiewu litanii przy krzyżach i w domach w gronie rodzinnym.

9. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę 90 zł. Bardzo proszę o tę posługę w najbliższą sobotę.

10. Ofiary na przebudowę naszego Kościoła:

– bezimiennie – 50 zł, 100 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

11. Dzisiaj rozpoczną się w naszej parafii modlitwy o urodzaje wraz z poświęceniem pól (proszę o przyjazd): od godz. 15.00 Łabuńki II i Mocówka, w poniedziałek w święto Matki Bożej Królowej Polski

– od godz. 15.00 Jarosławiec za torem od państwa Basaj,

– od godz. 17.30 Jarosławiec Górny początek od Sobczuka.

Za tydzień w niedzielę:

– od godz. 15.00 – Jarosławiec Reforma, Jarosławiec Osiedle Bloki i Stara Wieś,

– od godz. 17.30 – Stabrów Górny od pana Maksymowicza, oraz Stabrów Reforma.

12. W wyniku pożaru w ubiegłą niedzielę spłonęła większa część dachu mieszkance naszej parafii. Rodzina z malutkim dzieckiem jest w trudnej sytuacji materialnej inie jest w stanie finansowo sama podołać koniecznej wymianie całego dachu. W związku z tym w poniedziałek 3 maja odbędzie się zbiórka pieniędzy na ten cel. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

13. W ostatnim czasie z naszym radnym parafialnym przeszliśmy obok ogrodzenia cmentarnego. Są osoby które wyrzucają śmieci przez płot, proszę zwrócić na to uwagę. Jeśli ktoś tego jeszcze nie wie takie zachowanie dużo kosztuje. Proszę także o umiarkowane i rozważne zakupy jeśli chodzi o przyozdabianie grobów. Przy śmietniku jest wieka sterta wieńców zniczy, koszty wywozu śmieci strasznie wzrosły i nie wiem czy w obecnej chwili wystarczy jednorazowo 3 tyś złotych na wywiezienie tych śmieci. W ciągu roku wywozi się 2, a nawet 3 razy. Wyrzucenie takiej sumy na wywóz śmieci mija się z celem, lepiej już za taką kwotę coś zrobić przy kościele. Dlatego proszę i zachęcam o nie kupowanie tylu wieńców, zniczy i kwiatów które i tak tym zmarłym nic nie wnoszą, lub starajmy się później zabrać je ze sobą przecież i tak płacimy w domach za śmieci. Jeśli każdy z nas zabierze ze sobą to koszty utrzymania cmentarza zmaleją.

Jeśli chodzi o podorywanie parkingu. Geodeci przygotowujący drogę krajową pod remont oznaczyli granice działek ułatwiając rozmowę z użytkownikiem pola. Już jest wszystko ustalone.

14. W przedsionku znajduje się nowy numer Niedzieli. Zachęcam do lektury.

15. Intencje mszalne.

16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Katarzyna Szykuła z Łabuniek Drugich – polećmy ją Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *