O G Ł O S Z E N I A – V Niedziela Wielkiego Postu – 21. III. 2021 r.

 1. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli do Wielkiego Piątku są zasłonięte krzyże. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Radia Zamość. Bóg zapłać za te ofiary.
 2. W czwartek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia, Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam do Duchowej Adopcji to tylko jeden dziesiątek różańca dziennie i krótka modlitwa. Można sobie zainstalować aplikację na telefon która będzie nam o tej modlitwie przypominała i zarazem informowała jak się dziecko rozwija. W przedsionku są do zabrania i poczytania materiały na temat duchowej adopcji.
 3. Także w czwartek na mszy św. o godz. 17.00 wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
 4. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski obecnego czasu z cierpiącym Jezusem. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.15 i o godz. 16.30, a w niedzielę po sumie Gorzkie Żale.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa wysłuchajmy Pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Mateusza.
 6. W Niedzielę Palmową po mszach św. i w Wielką Sobotę w godz. 9.00 – 12.00 zostanie przeprowadzony Kiermasz Wielkanocny. Ozdoby na ten kiermasz wykonała niepełnosprawna osoba, która w ten sposób dorabia sobie na leki i rehabilitację.
 7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: Róże Różańcowe: św. Barbary – 170 zł, św. s. Faustyny – 200 zł, św. Maksymiliana – 100 zł, św. Antoniego 150 zł, bezimiennie – 50 zł, Małgorzata Kosarska – 20 zł, Osiedle Bloki – 220 zł.
 8. Bóg zapłać za ofiary na przebudowę naszego kościoła: – rejon radnego p. Krzyżanowskiego – Mocówka – Łabuńki Drugie – 920 zł, – rejon radnej p. Kwapisz – Stabrów Reforma – 340 zł, – rejon radnego p. Tymosza – Łabuńki Drugie – 630 zł, – rejon radnego p. Janiszek – Osiedle Bloki – 1020 zł, – rejon radnego p. Juś Jarosławiec za torem – 1350 zł, – bezimiennie – 60 zł, 100 zł, 240 zł, – taca z drugiej niedzieli na ten cel – 3229, 40 zł i jeden funt. – wpłaty na konto z ostatnich dwu tygodni: Jadwiga Myszka – 200 zł, Dorota Lisowska – 60 zł, Regina Burawska – 20 zł, Małgorzata i Kazimierz Kosarscy – 100 zł.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Piotr Słupski kawaler z par. tut. i Ewa Gumiela panna z par. św. Krzyża w Lublinie – zapowiedz II,
 10. Przemysław Główka z par. tut. i Marta Główka z d. Choma z par. Miłosierdzia Bożego w Zamościu – zapowiedź I
 11. Są w zakrystii do nabycia baranki i paschaliki w cenie 6 zł.
 12. W przedsionku jest Tygodnik Niedziela z dodatkiem Zamojskim.
 13. Intencje mszalne.
 14. Dzisiaj kończymy rekolekcje wielkopostne, ale nie kończymy swojego nawracania się na drogę ku Panu Bogu, nich to słowo zasiane w naszych sercach wyda stokrotny plon. Wdzięczny jestem Panu Bogu za czas łaski i odnowy duchowej, za Ks. Ryszarda Mazurkiewicza, który te rekolekcje przeprowadził, za świadectwo swojej wiary i przygotowanie nas do lepszego przeżywania świąt Wielkanocnych. Bóg zapłać Wam moi Parafianie za waszą obecność, Wasze zasłuchanie, spowiedź. Dziękuję p. Elżbiecie – naszej katechetce, panu kościelnemu Tomaszowi, naszemu organiście Michałowi, ministrantom. Dziękuje Paniom, które przygotowywały posiłki, dziękuje za ofiarowane ciasta, owoce, inne wiktuały. Niech Bóg wynagrodzi wam wszystkim za każdy gest dobroci, życzliwości i pomocy w czasie tegorocznych rekolekcji. Bóg zapłać każdemu z osobna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *