O G Ł O S Z E N I A – VII Niedziela Wielkanocy – 24. V. 2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Niech nasze codzienne sprawy, powołanie i całe życie będzie zawsze ukierunkowane na Niebo.

2. We wtorek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

3. Za tydzień, Uroczystość Zesłania Ducha św. Kończy się Okres Wielkanocy.

4. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę 50 zł. Proszę o tę posługę w następną sobotę ok godz. 16.00.

5. Ofiary z racji przebudowy naszego kościoła:

– rejon radnego p. Karwat – I i II rata 120 zł i 120 zł – bezimiennie,

– bezimiennie z Jarosławca Reformy – 60 zł,

– rejon radnego p. Kołodziejczuk – Łabuńki II – 600 zł,

– rejon radnego p. Ryszczuk – Jarosławiec Górny – 710 zł,

– państwo Dziura I i II rata – 120 zł.

6. W przedsionku znajduje się nowy numer Niedzieli z dodatkiem Zamojskim – zachęcam do lektury.

7. W ubiegłą niedzielę znaleziono pewną kwotę pieniędzy jest do odebrania w zakrystii.

8. Serdecznie dziękuję panom za demontaż i wyniesienie niepotrzebnych rzeczy i przygotowanie chóru do przebudowy. Ze względu na rozpoczęte prace przebudowy naszego kościoła msze św. w tygodniu będą o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i suplikacja po mszy św.

9. Intencje mszalne.

10. Dołączając się do słów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, wzywam wszystkich wiernych naszej diecezji, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego. Dziękuję kapłanom za odważne towarzyszenie wiernym w czasie epidemii, w ramach nałożonych na Kościół ograniczeń. Jednocześnie zachęcam do podejmowania nowych inicjatyw duszpasterskich, zwłaszcza do aktywności w ramach małych grup formacyjnych oraz cyklicznych spotkań katechetycznych. Wskazania co do organizacji liturgicznych Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz Dnia kapłańskiego w Sanktuarium MB w Krasnobrodzie zostaną podane w najbliższym czasie.

Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą + Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *