O G Ł O S Z E N I A – VII Niedziela Zwykła – 23. II. 2020 r.

 1. Dzisiaj w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, post i uczynki miłosierdzia wobec bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, sprawowane będą o godz. 8.00 i 17.00. Po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do MBN Pomocy.
 3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowym i jakościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, którzy ukończyli 14 rok życia. Do postu ilościowego ci którzy ukończyli 18 rok życia do rozpoczęcia 60 roku życia. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie są związani jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w ducha pokuty. W Środę Popielcową rozpoczną się także Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
 4. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 15.15, dla wszystkich o godz. 16.30.
 5. W niedziele Wielkiego Postu po sumie – Gorzkie Żale. Gorąco zachęcam do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach, odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu – za te pobożne praktyki można uzyskać odpust zupełny.
 6. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek kieruje do wszystkich duszpasterzy i wiernych diecezji zachętę do wielkodusznego podjęcia dzieła modlitwy, pokuty i postu w duchu wynagrodzenia za grzechy duchownych.
 7. Za tydzień na mszy św. o godz. 10.00 wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni, oraz kwiaty do ołtarza. Proszę o tę posługę w następną sobotę. Przypomnę że na czas Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarza kwiatami.
 9. 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się Msza Święta beatyfikacyjna Sługi Bożego Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Każdy kto chciałby otrzymać bilet wstępu (miejscówkę) na to wydarzenie powinien zgłosić się do proboszcza parafii, w której mieszka. Zapisy do 10 marca.
 10. W przedsionku są nowe numery Niedzieli z dodatkiem zamojskim i dwumiesięcznik „Miłujcie się”. Zachęcam do lektury.
 11. Intencje mszalne.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Władysław Karwina i Tomasz Juś. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *