O G Ł O S Z E N I A – Wszystkich Świętych – 1 XI. 2019 r.

  1. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i na cmentarzu o godz. 11.30 różaniec za zmarłych a o 12.00 msza św. Po mszy świętej nabożeństwo za zmarłych połączone z błogosławieństwem grobów naszych bliskich. Zaś w sobotę, 2 listopada, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane w kościele o godz.: 8.00, 10.00 i 17.00.
  2. W listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach, które poleca Ojciec Święty. Od 1 – 8 listopada odpust jest zupełny, zaś w pozostałe dni cząstkowy.
  3. Jutro I sobota miesiąca – po mszy św. wieczorowej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.00. 
  5. Bóg zapłać sprzątającym wczoraj nasz kościół oraz za ofiarę 100 zł. Proszę o tę posługę w sobotę po mszy wieczorowej. Bóg zapłać ofiarodawcy za piękne chryzantemy do kościoła, także dziękuję za ułożenie kwiatów i wystrój przy ołtarzykach.
  6. Bóg zapłać za ofiarę na przebudowę naszego kościoła, bezimiennie – 100 zł.
  7. Od 4 listopada, zapraszam do modlitwy wypominkowej za zmarłych. Będziemy modlić się na Różańcu od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 poszczególnymi rejonami naszej parafii, aby można było objąć modlitwą nie tylko bliskich zmarłych z rodziny, ale także naszych sąsiadów, znajomych. Natomiast w sobotę zamiast wypominek, będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za wszystkich zmarłych polecanych w ciągu całego tygodnia.
  8. Dziękuję serdecznie panu Andrzejowi Kołodziejczuk i panu Władysławowi Palikot za wyrównanie parkingu przy cmentarzu. Bóg zapłać wam za tę waszą prace.
  9. Dziękuję ks. Czesławowi za wspólną modlitwę i posługę w konfesjonale, oraz wam wszystkim, miejscowym i przybyłym z różnych stron za modlitwę na naszym cmentarzu. Dziękuję naszemu organiście Michałowi za upiększenie tej uroczystej Mszy św. grą i śpiewem, panu kościelnemu Tomaszowi Kani za nagłośnienie i przygotowanie wszystkiego do liturgii, panu grabarzowi Krzysztofowi Socha za dbanie aby był na cmentarzu porządek. Bóg zapłać Wam wszystkim i każdemu z osobna niech nikt nie czuje się pominięty.
  10. Przez wstawiennictwo Matki Bożej polecajmy wszystkich podróżujących, nawiedzających groby swoich bliskich, aby szczęśliwie docierali do celu i powracali do swoich domów. Pod Twoją obronę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *