O G Ł O S Z E N I A – XI Niedziela Zwykła – 14. VI. 2020

 1. Dzisiaj XI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
 2. Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ciągu tygodnia po mszy św. wieczorowej, a w niedziele po sumie.
 3. W czwartek przypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała – zapraszam wszystkich, by raz jeszcze podziękować Panu Bogu za dar eucharystycznej obecności na Mszy św. o godz. 19.00, potem procesja do czterech ołtarzy przed kościołem. Proszę też by grupy znajdujące się przy parafii (kółka różańcowe, Akcja Katolicka, ministranci, czciciele nocnej adoracji) przygotowały ołtarze na zakończenie Oktawy, przed kościołem. Na procesję w zapraszam dzieci do sypania kwiatów. Zapraszam strażaków do niesienia chorągwi, kobiety do feretronów, ministrantów do służby ołtarza.
 4. W piątek 19 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8.00 i na cmentarzu o godz. 18.00.
 5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 6. Za tydzień 21 czerwca, w naszej parafii Odpust ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Msza św. Odpustowa o godz. 12.00.
 7. Pragnę jeszcze raz wszystkim podziękować za piękne zaangażowanie się w procesję Bożego Ciała: Ks. Czesławowi, rodzinom przygotowującym ołtarze, dzieciom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, pani Elżbiecie naszej Katechetce, strażakom, paniom niosącym feretrony, małym dzieciom które trzymały wstążki z feletronów, tak licznym młodym rodzinom, i starszym, ministrantom, panu kościelnemu, Michałowi naszemu organiście, policji z zamojskiej drogówki i wszystkim zaangażowanym w modlitwę i upiększenie naszej procesji, niech nikt nie czuje się pominięty, widok naprawdę był wzruszający. Bóg zapłać.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie naszego kościoła w środę i w sobotę, oraz ofiarę 200 zł i 130 zł. Proszę o tę posługę w następną sobotę.
 9. Bóg zapłać za ofiary na przebudowę naszego kościoła – bezimiennie – 100 zł, bezimiennie – 100 zł, bezimiennie – 500 zł, rodzina Szawarskich – 120 zł dwie raty, rodzina Teterycz – 120 zł dwie raty.
 10. Serdecznie dziękuję za pracę przy kościele panom: Zbigniewowi Łazorczykowi za załadunek gruzu koparką, Tomaszowi Piotras i Władysławowi Palikot, Henrykowi Maksymowiczowi za wywóz, Waldemarowi Ziarkiewicz za pomoc, anonimowo za wycięcie dwuteowników ze stropu i wszystkim którzy poświęcają swój czas i siły. Serdecznie dziękuje anonimowo za pracę małym ładowaczem, wywożenie i załadunek gruzu ze środka budynku.
 11. Dziękuję Gminie Sitno za przekazanie płynów dezynfekujących. Bóg zapłać p. Wandzie Wolanin za kwiaty w wazonach przed kościołem i przy krzyżu.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Ryszczuk, kawaler z par. tut i Patrycja Paulina Bargieł panna z par. Żdanów – zapowiedź II.
 13. W przedsionku, na stoliku znajduje się prasa katolicka: tygodnik Niedziela z dodatkiem Zamojskim.
 14. Intencje mszalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *