O G Ł O S Z E N I A – XVII Niedziela Zwykła – 25. VII. 2021.

 1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa patrona kierowców. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
 2. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Po mszach św. zbieramy ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać za te ofiary.
 3. W poniedziałek 26 lipca wspomnienie św. Joahima i Anny, Rodziców NMP. Jest to równocześnie dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i dziadków.
 4. W przyszłą niedzielę, rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, czas modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcam do podjęcia abstynencji.
 5. W tym tygodniu przypada: – I niedziela miesiąca, po sumie, wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 6. Bóg zapłać za ofiary na przebudowę naszego kościoła: – rejon radnego pana Kuropatwy – Jarosławiec przy szosie i Stabrów Dębinka – 1470 zł, – rejon radnego pana Ryszczuka – Jarosławiec Górny – 1050 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
 7. Serdecznie dziękuję wczoraj sprzątającym nasz kościół za kwiaty i ofiarę 80 zł. Proszę o tę posługę w przyszłą sobotę.
 8. Bóg zapłać pani Wandzie Wolanin za uporządkowanie krzewu przy krzyżu.
 9. Pod chórem na stoliku znajduje się Tygodnik Niedziela. Zachęcam do lektury.
 10. Intencje mszalne.
 11. Ogłoszenie Wójta Gminy Łabunie. W związku z prowadzonym spisem powszechnym w świetlicach w Łabuniach Drugich i w Mocówce w czwartek w godzinach 10.00 – 16.00 będzie możliwość spisania się u rachmistrzów prowadzących dyżury.
 12. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach, a zwłaszcza za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów, oraz o Boże bł. potrzebne łaski dla ofiarodawców przebudowy naszej świątyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *