O G Ł O S Z E N I A – XXVI Niedziela Zwykła – 26. IX. 2021 r.

  1. Dzisiejsze ofiary składane na tace są przeznaczone na budownictwo sakralne, w całości taca pozostaje w parafii na potrzeby przebudowy naszego kościoła. Bóg zapłać za te ofiary. Dzisiaj też Odpust w Cześnikach.
  2. W środę, 29 września, święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W sobotę, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.
  3. Od piątku przechodzimy na czas zimowy msze św. będą o godz. 17.00. Kancelaria parafialna od godziny 16.00 – 16.40.
  4. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, że za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, odmawiając różaniec w kościele, w rodzinie. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie po mszy św. o godz.17.00, (z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca, różaniec przed mszą św.). a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam dzieci do modlitwy i losowania figurki Matki Bożej. Zachęcam do udziału każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. (wręczenie Różańców Dzieciom Pierwszokomunijnym odbędzie się w piątek w pierwszy dzień października na Mszy św. o godz. 17.00).
  5. W tym tygodniu przypada: – I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 8.30; od 16.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu spowiedź, Różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego; – I sobota miesiąca – po mszy św. modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. – I niedziela miesiąca, po mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kółek Żywego Różańca.
  7. Za tydzień ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na Caritas naszej Diecezji.
  8. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni za kwiaty do ołtarza i ofiarę 60 zł. Proszę o tę posługę w następną sobotę.
  9. Dziękuję za ofiary na przebudowę naszego kościoła z III raty: – rejon radnego p. Janiszek – Osiedle Jarosławiec Bloki – 1350 zł, – rejon radnego p. Juś – Jarosławiec za torem – 1250 zł, – bezimiennie – 100 zł, 100, zł, 100 zł, 270 zł. – wpłaty na konto – bezimiennie 20 zł, Sławomir i Barbara Brzozowscy – III i IV rata – 200 zł. Bóg zapłać za ofiary niech Pan Bóg w stokroć wynagrodzi,
  10. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne Katolickiego Radia Zamość, z wieńcami dożynkowymi, oraz Kalendarze Rolnicze.
  11. W przedsionku można zaopatrzyć się w najnowszy tygodnika „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim.
  12. Od piątku rozpoczynamy październik, czas w którym studenci rozpoczynają Nowy Rok Akademicki, życzę wszystkim studentom Bożego błogosławieństwa, światła Ducha św., chęci i determinacji w studiowaniu oraz proszę nie zapominajcie o Bogu, modlitwie, życiu sakramentalnym, korzystajcie z duszpasterstwa akademickiego.
  13. W sobotę, 2 października o godz. 10.00 w par. św. Michała Arch. w Zamościu odbędzie się „Męski Różaniec” zapraszamy wszystkich mężczyzn w różnym wieku. Szczegóły na plakacie.
  14. Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich p. Wandy Wolanin za reprezentowanie parafii na Dożynkach w Krasnobrodzie i gratulujemy za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
  15. Sołtys Krzysztof Ożóg zaprasza mieszkańców Jarosławca na zebranie wiejskie, które odbędzie się dzisiaj w Szkole Podstawowej o godzinie 16.00. Tematem zebrania będzie przeznaczenie środków z Funduszu Sołeckiego i sprawy bieżące. Po zebraniu sołeckim odbędzie się zebranie członków Wspólnoty Gruntowej Wsi Jarosławiec.
  16. Intencje mszalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *