O G Ł O S Z E N I A – XXVI Niedziela Zwykła – 27. IX. 2020 r.

 1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła odpust w Cześnikach.
 2. Po mszy po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z kandydatami pragnącymi przyjąć sakrament bierzmowania: uczniowie klas VII, VIII i ponadpodstawowych.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tace są przeznaczone w całości na przebudowę naszego kościoła.
 4. Od poniedziałku przechodzimy na czas zimowy msze św. będą o godz. 17.00 . Kancelaria parafialna od godziny 16.00 – 16.40.
 5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, że za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, odmawiając różaniec w kościele, w rodzinie. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie po mszy św. o godz.17.00. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam dzieci do modlitwy i losowania figurki Matki Bożej. Zachęcam do udziału każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. (Wręczenie Różańców Dzieciom Pierwszokomunijnym odbędzie się w czwartek w pierwszy dzień października na Mszy św. o godz. 17.00).
 6. W tym tygodniu przypada:
 7. – I czwartek miesiąca – po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa za powołanych i o nowe powołania do życia zakonnego i kapłańskiego. – I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 8.30; od 16.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu spowiedź, Różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego; – I sobota miesiąca – po mszy św. modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. – I niedziela miesiąca, po mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kółek Żywego Różańca.
 8. Za tydzień ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na Caritas naszej Diecezji.
 9. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni za kwiaty do ołtarza i ofiarę 70 zł. Proszę o tę posługę w następną sobotę.
 10. Dziękuję za ofiary na przebudowę naszego kościoła z III raty: – rejon radnego p. Janiszek – Osiedle Jarosławiec Bloki – 1210 zł, – rejon radnego p. Zygmunta – Mocówka – 430 zł, Łabuńki II – 350 zł, – rejon radnego p. Maksymowicza – Stabrów Górny – 520 zł, – rejon radnego p. Ziarkiewicza – Jarosławiec za torem – 1240 zł, – rejon radnej p. Kwapisz – Stabrów Reforma – 250 zł, – Jadwiga Myszka – 200 zł III i IV rata, – Regina Burawska – 20 zł, – bezimiennie – 200 zł, – bezimiennie z Łabuniek Pierwszych – 100 zł. Bóg zapłać za ofiary niech Pan Bóg w stokroć wynagrodzi. W tym tygodniu zapraszam mężczyzn, aby uprzątnąć i przygotować podłoże pod posadzki.
 11. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne z wieńcami i kalendarze książkowe rolnicze.
 12. W przedsionku można zaopatrzyć się w najnowszy numer Miesięcznika Arka i „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim.
 13. Od czwartku rozpoczynamy październik, czas w którym studenci rozpoczynają Nowy Rok Akademicki, życzę wszystkim studentom Bożego błogosławieństwa, światła Ducha św., chęci i determinacji w studiowaniu oraz proszę nie zapominajcie o Bogu, modlitwie, życiu sakramentalnym, korzystajcie z duszpasterstwa akademickiego.
 14. Sołtys Krzysztof Ożóg zaprasza mieszkańców Jarosławca na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Jarosławcu. Tematem zebrania będzie przeznaczenie środków z Funduszu Sołeckiego.
 15. Intencje mszalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *