O G Ł O S Z E N I A – XXX Niedziela Zwykła – 27. X. 2019 r.

  1. Kończy się miesiąc październik, który jest poświęcony modlitwie różańcowej. Dziękuję wszystkim, którzy przychodzili na nabożeństwo.
  2. Dziękuję Harcerkom z I Zamojskiej Drużyny „Szum” za obsługę liturgiczną. Po mszy św. Harcerki rozprowadzają ciasteczka własnego wypieku. Zebrane ofiary będą przeznaczone na rozwój drużyny. Zachęcam do wsparcia.
  3. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę 100 zł, od sprzątających. Proszę o posługę posprzątania w czwartek.
  4. W przedsionku można zaopatrzyć się w miesięcznik „Arka” i w najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim. Zachęcam do lektury.
  5. W piątek, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św.: o godz. 8.00, 10.00 i na cmentarzu o 12.00 połączona z modlitwami stacyjnymi i błogosławieństwem grobów naszych bliskich. Zaś w sobotę, 2 listopada, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane o godz.: 8.00; 10.00 i 17.00 w kościele.
  6. W listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach, które poleca Ojciec Święty. Od 1-8 listopada odpust jest zupełny, zaś w pozostałe dni cząstkowy.
  7. Ofiary na rozbudowę naszego kościoła: Alicja Słupska wpłata na konto – 100 zł.
  8. W tym tygodniu przypada:

– I piątek miesiąca – osoby obchodzące I piątki miesiąca proszę o spowiedź w ciągu tygodnia a komunię św. przyjąć w piątek. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

– I sobota miesiąca – po mszy św. o godz. 17.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

– Za tydzień I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.00. 

9. Od 4 listopada, zapraszam do modlitwy wypominkowej za zmarłych. Będziemy modlić się na Różańcu od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 poszczególnymi rejonami naszej parafii, by można było objąć modlitwą nie tylko bliskich zmarłych z rodziny, ale także naszych sąsiadów, znajomych. Natomiast w sobotę zamiast wypominek, będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za wszystkich zmarłych polecanych w ciągu całego tygodnia. Plan modlitwy wypominkowej znajduję się na tablicy ogłoszeń, parafialnej stronie internetowej. Na parapetach są wyłożone wypominki, a obok nich znajdują się małe karteczki, również z planem wypominek. Proszę pamiętać o umieszczeniu daty modlitwy za zmarłych.

10. Są w zakrystii jeszcze kalendarze ścienne „Katolickiego Radia Zamość” niech to będzie nasze wsparcie tej katolickiej rozgłośni.

11. Intencje mszalne.

12. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Stanisława Piasecka z Nowego Osiedla. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *