O G Ł O S Z E N I A – Zesłanie Ducha Świętego – 23. V. 2021

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kieruje naszą uwagę na Tego, który „od Ojca i Syna pochodzi” i którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Możemy dziś uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”. Ofiary składane na tace są przeznaczone na budownictwo sakralne. W całości te ofiary pozostają na potrzeby przebudowy naszej świątyni.
  2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. o godz. 10.00. Od jutra na Mszach św. wieczornych dzieci będą uczestniczyły w tzw. „Białym Tygodniu”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach. Życzymy im, by wytrwały w tej miłości i przyjaźni z Panem Jezusem do końca życia i by na Nim budowały swoje życie.
  3. W poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła – Msza św. o godz. 18.00.
  4. W środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  5. W czwartek, 27 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitwą i pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. W tę uroczystość, w naszym kościele, o godz. 10.00 dzieci klasy IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Proszę o udostępnienie kościoła dla rodziny dzieci Rocznicowych.
  7. Trwa jeszcze miesiąc maj, zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Zachęcam też do śpiewania majówek przy krzyżach i figurach, oraz w domu w gronie rodzinnym.
  8. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie naszego kościoła, wykoszenie trawy, ustrojenie brzózkami i za ofiarowane kwiaty do kościoła. W przyszłym tygodniu proszę o posprzątanie rodziców dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św.
  9. Zapowiedzi przedślubne:

Michał Ząbek, cywilnie związany, pochodzący z par. tut, obecnie par. Korczyna i

Małgorzata Ząbek zd. Gonet, cywilnie związana, z par. Korczyna. – zapowiedź II.

Arkadiusz Cieliszak, kawaler z par. Wielącza i

Katarzyna Danilewicz, panna z par. tut. – zapowiedź II,

Maciej Michel, kawaler z par. w Miączynie i

Agata Psiuk, panna z par. tut. – zapowiedź I,

Wojciech Piłat, cywilnie związany z par. tut. i

Magda Płat zd. Ząbek, związana cywilnie z par. tut. – zapowiedź I.

10. Ofiary na przebudowę naszego kościoła: Pietruś Łukasz i Duda Łucja – 400 zł, bezimiennie – 100 zł.

11. Serdecznie dziękuję panu Markowi Lesiuk za użyczenie zwyżki w celu przymiarki krzyża na wierzę.

12. W przedsionku jest do nabycia prasa katolicka – Tygodnik Niedziela z dodatkiem zamojskim.

13. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, dlatego już dziś zachęcam do aktywnego włączenia się w organizację procesji eucharystycznej. Trasa procesji wygląda następująco: Starą Wieś – pierwszy ołtarz u państwa Turczynów, Osiedle Bliki – drugi ołtarz przy figurze bloku nr 406, Nowe Osiedle – przy krzyżu, wyjście na Drogę Krajową – czwarty ołtarz u państwa Szajnogów i powrót do kościoła. O przygotowanie ołtarzy proszę rodziny mieszkające w pobliżu. Proszę o przyniesienie białego obrusu, kwiatów i jeśli to możliwe brzózek. Na procesję w Boże Ciało zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów – w poniedziałek 31 maja po Mszy św. wieczorowej. Zapraszam strażaków do niesienia chorągwi, kobiety do feretronów, ministrantów do służby ołtarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *