Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24. XI. 2019 r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 2. Dzisiejsze ofiary składane na tace są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła, Bóg zapłać.
 3. Po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. W tym tygodniu przypada: -I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR po mszy św. o godz. 12.00.
 5. W sobotę, 30 listopada, przypada czas andrzejkowych zabaw. Bardzo proszę o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem. Proszę również o zakończenie zabaw do północy.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas który ma nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Na mszy św. o godz. 12.00 dokonam poświęcenia opłatków na Stół Wigilijny.
 7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 19 grudnia w czwartek i zakończą się 21 grudnia w sobotę. Datę podaję wcześniej żeby już wpisać ją w kalendarz naszych codziennych obowiązków.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni, oraz ofiarę 80. Proszę o tę posługę w przyszłą sobotę.
 9. Dziękuję bardzo panom: Kazimierzowi Marcola, Józefowi Wojda, Lucjanowi Juś, Zbigniewowi Kołodziejczuk, Henrykowi Maksymowiczowi, Andrzejowi Juszczakowi za posprzątanie gruzu i poukładanie desek, cegły. Bóg zapłać.
 10. Są do nabycia Wigilijne Świece w ramach akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcam do wsparcia tego dzieła. Można też tę świecę zapalić w Wigilię na grobach swoich bliskich w ten sposób nawiązać z nimi łączność przy stole wigilijnym po przez modlitwę i zapaloną świece.
 11. W sobotę 30 listopada do godz. 11.30 jest przeprowadzana zbiórka elektrośmieci. Przychody z akcji pozwolą na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orianistki. Miejsce składowania przy garażach. O godz. 11.30 będą zabierać już elektośmieci więc proszę je przynosić do tej godziny nie później aby nie zostały.
 12. W przyszłą niedzielę dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będą przeprowadzać zbiórkę ofiar na szlachetną paczkę.
 13. W przedsionku można zaopatrzyć się w miesięcznik „Arka” i najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim. Zachęcam do lektury.
 14. Intencje mszalne.
 15. Przez wstawiennictwo Matki Bożej polećmy Bożej opiece pewną osobę prosząc o zdrowie i o szczęśliwą operację. Pod Twoją Obronę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *